prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Novotská hrudka Święto miłośników sera

Miłośnicy i wytwórcy sera oraz osoby zainteresowane kulturą pasterską powinni koniecznie odwiedzić imprezę Novotská hrudka, która odbędzie się 29 czerwca w mieście Novot na Słowacji. Oprócz możliwości posmakowania i zakupu tradycyjnych serów, można wziąć udział w warsztatach na temat domowego wyrobu sera (w piątek 27 czerwca) oraz obejrzeć występy zespołów ludowych z regionu.

Dane wydarzenia
Miejsce Novot,SK
Początek 2014-06-27
Koniec 2014-06-29
Rodzaj wydarzenia Inne

Na imprezę zapraszają: firma AGROVEX Novot, oraz Centrum Kultury Wsi Orawskiej w Dolnym Kubinie.

W dniu 29 czerwca (niedziela) impreza rozpocznie o 12.00 w pobliżu urzędu miejskiego. W programie między innymi konkurs i wystawa serów, konkurs na najlepszy ser owczy, oraz jarmark twórczości ludowej.

W programie muzycznym zobaczymy kapelę Brodecovcov z Novotu, Kamenčan z miejscowości Zakamenne, a także zespół Variant z miejscowości Oravskie Vesele. Na koniec impreza taneczna z udziałem DJ Miro

Częścią tegorocznej imprezy będzie seminarium na temat możliwości wytwarzania sera w domu, realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Równych Szans. To będzie w piątek, 27 czerwca o godzinie 10 w  w Agro-pensjonacie w miejscowości Novot.

Plakat imprezy

Ostatnia aktualizacja: 2014-06-13 19:27:41

Udostępnij
Dodaj komentarz