prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Kukułcze Jajo - czyli ptasie przygody misia Spektakl w ramach BST Zima 2014

Spektakl dla dzieci w ramach Bajkowych Spotkań Teatralnych Zima 2014 w wykonaniu Teatru Lalek RABCIO z Rabki Zdroju.

Dane wydarzenia
Miejsce Klub śrubka
Początek 2014-01-27
Koniec 2014-01-27
Rodzaj wydarzenia Przedstawienie

Zapraszamy o godzinie 11:00, 27 stycznia

O spektaklu:

Bohaterem przedstawienia Kukułcze jajo czyli ptasie przygody Misia jest Miś o bardzo dobrym serduszku. Gdy pewnego razu znajduje w lesie porzucone kukułcze jajo bez wahania postanawia je wysiedzieć. Decyzja ta staje się początkiem wielu zabawnych przygód, w które zamieszani są liczni mieszkańcy lasu: rozćwierkane Ptaki, przebiegły Lis i z pozoru surowy Tata Misia – Niedźwiedź.

Pełna ciepła i humoru historia o miłości, przyjaźni i tolerancji opowiedziana w zabawny, liryczny sposób, która uczy, że niejednokrotnie warto schować honor do kieszeni, kiedy w grę wchodzi pomoc słabszym. Wysiadujący jajo Miś wcale nie staje się pośmiewiskiem, ale leśnym bohaterem, a w dodatku wysiaduje sobie siostrzyczkę. Przedstawienie pokazuje także jak ważna jest tolerancja dla Inności. Nie jest to sztuka czysto dydaktyczna. To przygoda, która śmieszy, a przy okazji daje do myślenia. Spektakl pokazuje, że zawsze warto być dobrym, bo dobro procentuje. Czasem też warto postąpić wbrew przyjętym zasadom, jeżeli to służy realizacji jakiegoś dobrego celu.

Spektakl zainspirowany kanonicznym utworem dramaturgii dziecięcej Tymoteusz wśród ptaków Jana Wilkowskiego przeznaczony jest dla dzieci najmłodszych.

 

Przykładowe zdjęcia ze spektaklu:

12_imagelarge_3408_imagelarge_340

Fragment przedstawienia

Ostatnia aktualizacja: 2014-01-19 22:54:00

Udostępnij
Dodaj komentarz