prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Zawracanie Koszarawy...kijem


2013.11.20 Projekty Kultura

Dlaczego dwóch facetów trzyma się za rękę? Dlaczego dwie dziewczyny spacerujące pod rękę nikogo nie dziwią? Jak to wytłumaczyć dziecku podczas spaceru? Jak to wytłumaczyć posiadając tytuł doktora… czegokolwiek?

 

 

Takie dylematy przewijały się w pewnej rozmowie ludzi wykształconych po których nikt by się tego nie spodziewał.Jak to wytłumaczyć dziecku, pytali sami siebie, nie używając słów powszechnie uznanych za piękne.Przecież to nie jest miłość, nie czułość, niepotrzebna bliskość, zaufanie a  nawet lekkość bytu unoszona motylami w brzuchu. To tylko popęd, żądza, nihilizm, fizjologia i egoizm…Mądry człowiek nie potrafił wytłumaczyć, może nie chciał. Może wolał okopać się w rowie stereotypów, rezerwując dla swojego heteroseksualnego związku takie pojęcia jak miłość, czułość, zrozumienie, bezpieczeństwo, wierność… i ze cię nie opuszczę aż do śmierci.

 Lekcja wudeżetu, będzie o homoseksualizmie. Wykład nauczyciela zastąpi materiał filmowy ogólnodostępny na kanale you tube. Raczej nie certyfikowany przez MEN. Film zatytułowany „Wojna światów” gdzie czołówką jest walka anioła z diabłem. Anioł tryumfuje. Pospieszalski moralizuje…

 Mamy XXI wiek. Kiedy się urodziłem amerykanie już niedługo po tym  poradzili sobie z homoseksualistami dając im spokój w ’73r stwierdzeniem że są zdrowi psychicznie. Europa zmieniła zdanie dopiero w ’91 roku. Mamy 2013  rok i nauczyciel w gimnazjum żywieckim zamiast być obiektywnym pedagogiem i w umiejętny sposób przedstawić skomplikowany świat LGBT potwierdza to co wielu uczniów słyszy w swoich domach, od swoich rodziców. Legitymizuje na lekcji swoimi przekonaniami nietolerancję. Skoro tak mówi belfer to tak jest, pomyślą uczniowie. Skoro tak mówi Pan muzyk, publicysta telewizyjny to pewnie tak właśnie jest. Gwiazdor telewizyjny autorytetem.

Tak nie jest. Jako kiepski katolik, jakich wiele, wychowuję dzieci w duchu tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, oraz zrozumienia jego inności.Nie trzeba być doktorem by wytłumaczyć widok męskiej pary na ulicy. Chrześcijanin powinien to najlepiej rozumieć, zgodnie z najważniejszym przykazaniem, przykazaniem miłości bliźniego. Już nawet JPII powiedział, parafrazując… odpieprzcie się od pedałów.Tłumaczenie jest proste jak drut. Każdy człowiek potrzebuje miłości i bezpieczeństwa. Każdy pragnie być kochany i kochać. Ale tego człowiek po studiach nie wie.

 

 Jaki Cygan jest szybszy od cygana z telewizorem? Cygan z DVD pod pachą.Z takiego „kawału” śmiał się nauczyciel żywieckiego gimnazjum nr3 kiedy usłyszał go od swojego ucznia.Nie omieszkał dodać od siebie, że żebrzą, nie pracuja, dostają zapomogi i mieszkania od państwa nie dając niczego od siebie.Gdzieś umknęła mu rola pedagoga. Moderatora zachowań i wartości.

Karoliny to nie śmieszyło. Udostępnij
Dodaj komentarz
Zobacz inne artykuły na naszym blogu