prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Kartka Bożonarodzeniowa 2013 - relacja z wystawy


2013.12.17 Projekty Kultura

Zapraszamy na fotoreportaż z otwarcia pokonkursowej wystawy Kartki Bożonarodzeniowej z 13.12.2013 r. w żywieckiej Galerii "pod śrubką" w obiektywie pana Edwarda Langa.

Na otwarciu wystawy gościliśmy Panią Julię Tsapurak z Kołomyji na Ukrainie (obecnie studentkę ASP Kraków), której mama przesłała na konkurs prace dzieci z tamtejszej szkoły (w Kołomyji). U nas nie odnalazła tych prac. Prawdopodobnie będą prezentowane na 4 innych wystawach równolegle w Czechach i na Słowacji. Wśród uczestników otwarcia wystawy gościł zastępca burmistrza Żywca - pan Marek Czul.

Dużą niespodziankę sprawiła autorka poprzedniej wystawy w naszej galerii, pani Ewa Walicka z Wodzisławia Śląskiego, uczestnicząc w kolejnym wernisażu. Gościliśmy również panią redaktor radia ANIOŁ BESKIDÓW z Bielska -Białej. Jej radiowy reportaż z tejże imprezy na antenie tegoż radia w najbliższy czwartek po godzinie 19.00. Zapraszamy do słuchania przez tych, którym nie starczyło czasu, chęci czy dobrej woli aby uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dla osób, którym wyprawa do Sporysza wydaje się uciążliwa proponujemy odwiedzenie wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej w Żywcu, gdzie prezentowane jest kolejnych 7 plansz z kartkami.

Na marginesie przekazuję wydarzenie którego uczestnikiem stała się pani Julia Tsapurak. Tylko dzięki przytomności umysłu i pełnej odpowiedzialności za naszego gościa przewożący na dworzec autobusowy naszego gościa sympatyk Klubu, pan Wojciech Nowak, mimo woli i tylko dzięki dezinformacji w rozkładzie jazdy PKS Żywiec, jej samochodowa wycieczka przedłużyła się w okolice Suchej Beskidzkiej, gdzie "złapano" busa udającego się do Krakowa. To kolejny przykład bałaganu i dezinformacji w PKS Żywiec. Na rozkładzie jazdy z Żywca do Krakowa zapisany jest kurs o godz. 19.45. W praktyce okazało się że tego dnia takowy autobus nie kursuje. I my mamy być przyjaznym miastem dla naszych gości, którzy nie koniecznie dysponują własnymi samochodami. Kolejny przykład budowania żywieckiego "za..pia".

Jedna z prac konkursowych

GaleriaUdostępnij
Dodaj komentarz
Zobacz inne artykuły na naszym blogu