prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Za nami kolejny wernisaż


2014.01.12 Projekty Kultura

Za nami kolejny wernisaż wystawy w galerii „pod śrubką” . W gronie uczestników tego wydarzenia licznie reprezentowana była rodzina prezentujących swe prace artystek. Niewiele brakowało by w statystyce tych wydarzeń dominowała liczba zaproszonej rodziny Radziendów z Krakowa i Bochni nad ilością uczestników, mieszkańców miasta Żywca. Ale w końcu nie zawiedli stali uczestnicy tegoż cyklicznego wydarzenia.

Szkoda tylko, że spośród przeszło 50 osobowej grupy zaproszonych indywidualnie oficjeli, zaszczycił po raz kolejny swoją obecnością jedynie jeden radny miasta Żywca . Ciekawskich odsyłamy do fotoreportażu z imprezy. I nie pomogło przesunięcie stałego terminu cyklicznie organizowanych wernisaży z pierwszego, świętowanego w kościele katolickim szczególną liturgią, na drugi piątek miesiąca. Udział w tych nabożeństwach był jedynie nieuzasadnionym usprawiedliwieniem własnej absencji.

Szkoda, że kameralne spotkania mieszkańców z zaproszonymi artystami prezentującymi swe prace, są jedynie potwierdzeniem szerszej obserwacji nad niezwykle niskim poziomem kapitału kulturowego mieszkańców Żywca. A potem dziwimy się, że nasze miasto przypomina w swym estetycznym wizerunku totalny bezład reklamowy. Nie mam zamiaru analizować poziomu edukacji artystycznej obywateli. Tak naprawdę sami o sobie świadczą poprzez absencję w kolejnej propozycji artystycznej. Do zobaczenia za miesiąc w galerii „pod śrubką”

Film z wernisażu:

 


GaleriaUdostępnij
Dodaj komentarz
Zobacz inne artykuły na naszym blogu