prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Bajkowe Spotkania Teatralne 2014


2014.01.19 Projekty Kultura Bajkowe Spotkania Teatralne, Dzieci, Przedstawienia

Już po raz siedemnasty na scenie żywieckiego klubu "śrubka" gościć będą profesjonalne teatry z repertuarem adresowanym do dzieci. Pierwszy spektakl tegorocznych Bajkowych Spotkań Teatralnych już 22 stycznia o godzinie 11.

W ramach tegorocznego festiwalu Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" z Katowic zaprezentuje spektakl zatytułowany "Biegnijcie do szopki", Fabryka Kultury z Piekar śląskich zaprezentują widowisko "Figlarze w królestwie cyfr". Teatr Lalek "RABCIO" z Rabki Zdroju przedstawi spektakl "Kukułcze jajo - czyli ptasie przygody misia". TEATRTRIP ze Świętochłowic przybliży młodym widzom "Tajemnice skarbu na kurzej nóżce". Na zakończenie tegorocznej edycji Bajkowych Spotkań Teatralnych Scena Lalek Bajka z Tesinskego Divadla z czeskiego Cieszyna przybliży nam legendę czeskiego bohatera bajek dla dzieci w spektaklu "Rumcajs".

Jak to jest tradycją tej imprezy jeden z teatrów zagości w Szpitalu Powiatowym w Żywcu na oddziale pediatrycznym. Będzie to spektakl "Figlarze w królestwie cyfr" - Fabryki Kultury z Piekar Śląskich. Organizatorzy wyrażają w imieniu najmłodszej widowni ogromną wdzięczność wieloletnim sponsorom tej imprezy. Szkoda tylko, że wiele firm funkcjonujących w Żywcu jakby swym milczeniem pomija przecież niezwykle sympatyczną aktywność - sponsorowanie tej imprezy.

Przypominamy również, że impreza jest bezpłatna i adresowana dla indywidualnych miłośników teatru.

Poniżej plakat tegorocznej edycji festiwalu.

plakat

Zobacz inne artykuły na naszym blogu