prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Żywieckie Suwakowanie gra już czwarty dzień


2014.07.24 Projekty Kultura

Żywieckie Suwakowanie gra już czwarty dzień! Za nami jazzowy popis Dante Luciani, popisy Wirtuozów Puzonu w Sali Lustrzanej oraz koncert Młodych Talentów. Największe atrakcje jednak dopiero przed nami!

Żywieckie Suwakowanie to Festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez kulturalnych w Żywcu. To także jedna z najważniejszych imprez dla puzonistów i tubistów w Polsce. Już po raz dziewiąty do Żywca zawitali muzycy z całego świata by wymieniać się doświadczeniami, poznać tajniki warsztatu gry na puzonie oraz przede wszystkim wspólnie pograć.

W programie Festiwalu jak zwykle znalazły się warsztaty ze światowymi muzykami. Tegorocznymi gośćmi są Dante Luciani (University of Miami, USA), Paweł Golec (Golec uORKIESTRA), Maciej Pietraszko (Miami City Ballet, New York City Opera), Peter Malton (Goeteborg, Szwecja), Krzysztof Kott (Filharmonia Narodowa). Wśród zaproszonych gości znaleźli się także prof. Jan Górny (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Akademia Muzyczna w Katowicach), Mariusz Płonka (Orkiestra Dęta Wilamowice) oraz zespół TROMBONISSIMO z Francji.

Ostatnie dni Suwakowania zapowiadają się bardzo gorąco. Dziś o godzinie 18.00 zapraszamy do Sali Lustrzanej Nowego Zamku na koncert „Mistrzowie Puzonu”, podczas którego usłyszymy tegorocznych gości specjalnych w repertuarze muzyki rozrywkowej. O 20.30 przeniesiemy się do klubu Coyote, gdzie odbędzie się – cieszący się zawsze największym zainteresowaniem – Jam Session. Zapowiada się „wieczór jazzu, improwizacji i dobrej zabawy”.

Jutro (25.07) w MCK o godzinie 18.00 po raz pierwszy w tym roku wystąpi Orkiestra Festiwalowa. Na scenie zobaczymy prawie 130 puzonistów i tubistów z całego świata, którzy zaprezentują się w repertuarze muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na Koncert Galowy Orkiestry Festiwalowej, który odbędzie się w ramach 51. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Orkiestra Festiwalowa zaprezentuje znane wszystkim standardy muzyki rozrywkowej. Zapraszamy serdecznie w sobotę do Amfiteatru pod Grojcem, gdzie Orkiestra zaprezentuje się jako ostatni zespół.

Żywieckie Suwakowanie zakończymy w niedzielę koncertem kwartetu Trombonissimo z Francji. Zapraszamy na dziedziniec Starego Zamku na godzinę 17.00.

Wszelkie informacje oraz dokładny program Spotkań Puzonowych w Żywcu dostępne są na stronie www.zywieckiesuwakowanie.com oraz na www.facebook.com/zywieckie.suwakowanie

 


GaleriaUdostępnij
Dodaj komentarz
Zobacz inne artykuły na naszym blogu