prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Sceny rodzajowe | martwe natury
Wystawa prac Macieja Szczęśniaka

“Sceny rodzajowe | martwe natury“ to subiektywna opowieść Macieja Szczęśniaka o ludziach i przedmiotach, z którymi zderza się w różnych kontekstach. Artysta analizuje zastane sytuacje, następnie opatrzone autorskim komentarzem wizualizuje za pomocą różnych mediów, których osią jest fotografia. Sceny rodzajów | martwe natury“ są rodzajem osobistego dziennika, w którym autor sprawozdaje zwykły bieg zdarzeń, jednak nie zawsze wiadomo czy dany obraz jest dokumentacją czy kreacją.

Dane wydarzenia
Miejsce Klub śrubka
Początek 2015-01-09
Koniec 2015-02-12
Rodzaj wydarzenia Wystawa malarstwa lub grafiki

Zapraszamy serdecznie na wystawę. Wernisaż odbędzie się w piątek, 9 stycznia 2015 o godzinie 18:00.

O wystawie

Sceny rodzajowe | martwe natury“ to subiektywna opowieść Macieja Szczęśniaka o ludziach i przedmiotach, z którymi zderza się w różnych kontekstach. Artysta analizuje zastane sytuacje, następnie opatrzone autorskim komentarzem wizualizuje za pomocą różnych mediów, których osią jest fotografia. Sceny rodzajow | martwe natury“ są rodzajem osobistego dziennika, w którym autor sprawozdaje zwykły bieg zdarzeń, jednak nie zawsze wiadomo czy dany obraz jest dokumentacją czy kreacją. 

O artyście

Maciej Szczęśniak - rocznik 1989, urodzony w Krakowie, absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie.

Ukończył studia na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie - dyplom licencjacki, obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Porusza się na granicy wielu dyscyplin, w polu jego zainteresowań znajdują się: sztuka wideo, fotografia, site-specific, audio art, performans. W projektach, które realizuje uwzględnia matrycę kulturową, podłoże historyczne, geograficzne, społeczne i architektoniczne, danej przestrzeni, z jaką pracuje. Często dotyka wątków autobiograficznych, analizuję konteksty, w których się znajduje. W swojej działaniach bada, poznaje i eksperymentuje z szeroko pojętą cielesnością oraz osobowością. Współzałożyciel Galerii „Opcja”, działającej przy Wydziale Intermediów w Krakowie.

Więcej informacj (PDF)

Prace autora

Ostatnia aktualizacja: 2015-01-07 15:04:00

Udostępnij
Dodaj komentarz