prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Tygrys Pietrek (BST2015)
Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM

Zapraszamy na spektakl "Tygrys Pietrek", który odbędzie się w Klubie Śrubka w Żywcu w ramach Bajkowych Spotkań Teatralnych 2015. Spektakl przedstawi Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM z Katowic. Zapraszamy 11.02.2015 (środa) o godzinie 11:00.

Dane wydarzenia
Miejsce Klub śrubka w Żywcu
Początek 2015-02-11
Koniec 2015-02-11
Rodzaj wydarzenia Przedstawienie

O spektaklu

Mały tygrysek tak bardzo boi się wszystkiego – od brzęczenia muchy po burzę z piorunami – że Mama Tygrysica i Bardzo Odważne Tygrysy postanawiają w końcu dać Pietrkowi lekcję życia. Niestety wszystkie sposoby nauczenia go samodzielności na niewiele się zdają; dorośli sięgają więc po ostateczność – odbierają mu za karę tygrysie paski. Ośmieszony i zawstydzony malec bardzo chce nauczyć się odwagi, próbuje ją nawet kupić, ale każde nowe doświadczenie kończy się klęską; nawet w wojsku nie udaje się pokonać strachu.

Dopiero choroba mamy sprawia, że mały bohater przestaje myśleć o sobie i bez namysłu rusza po doktora, nie zważając na ciemną noc i czyhające niebezpieczeństwa.

Ta ostatnia przygoda okazuje się przełomowa – w Pietrku budzi się wreszcie prawdziwa natura; staje się odpowiedzialny, mądrzejszy i odważny. Teraz już może nosić się jak wszystkie tygrysy – w paski.

Sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, należy do klasyki dramaturgii teatru lalek. Sympatyczna baśń o dojrzewaniu i pokonywaniu własnych słabości, o wyraźnym, czytelnym dla małego dziecka przesłaniu, zrealizowana została w formie łączącej żywy plan z lalkami i maskami. Dynamiczne, rozśpiewane i roztańczone przedstawienie nawiązuje do konwencji cyrkowej.


Ostatnia aktualizacja: 2015-02-06 10:20:13

Udostępnij
Dodaj komentarz