prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Zimowa przygoda (BST 2015)
Teatr lalek RABCIO

Zapraszamy na spektakl "Zimowa przygoda", który odbędzie się w Klubie Śrubka w Żywcu w ramach Bajkowych Spotkań Teatralnych 2015. Spektakl przedstawi Teatr Lalek RABCIO z Rabki Zdrój. Zapraszamy 03.02.2015 (wtorek) o godzinie 11:00.

Dane wydarzenia
Miejsce Klub śrubka w Żywcu
Początek 2015-02-03
Koniec 2015-02-03
Rodzaj wydarzenia Przedstawienie

O spektaklu

Wszystkim dzieciom jest bliska postać głównego bohatera bajki. Jest nim sympatyczny bałwanek ulepiony wraz z pierwszym śniegiem. Zosia, Jurek i Stenia postanawiają mu podarować wycięte z papieru serce. Ich dar jest tak szczery, że Bałwanek ożywa i rusza przed siebie. Wkrótce zatęskni za swymi małymi twórcami i postanowi ich odszukać, a to nie obędzie się bez przygód!

Nie wszyscy w tej historii są postaciami pozytywnymi. Podwórkowy łobuziak - Paweł - dokucza nie tylko dziecom, ale i Bałwankowi. Ten pragnąc zmiany jego postawy postanawia podarować mu swoje serce Bałwanek po tym geście wraca do swej pierwotnej postaci. Jego dar przynosi jednak pozytywny skutek. Paweł okazuje skruchę, a jego pozytywna zmiana zachowania w stosunku do otoczenia ożywia Bałwanka na nowo.


Ostatnia aktualizacja: 2015-01-28 11:34:45

Udostępnij
Dodaj komentarz