prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Zuzanka i Utopce (BST2015)
TEATRTRIP Świętochłowice

Zapraszamy na spektakl "Zuzanka i Utopce", który odbędzie się w Klubie Śrubka w Żywcu w ramach Bajkowych Spotkań Teatralnych 2015. Spektakl przedstawi TEATRTRIP ze Świętochłowic. Zapraszamy 12.02.2015 (czwartek) o godzinie 11:00.

Dane wydarzenia
Miejsce Klub śrubka w Żywcu
Początek 2015-02-12
Koniec 2015-02-12
Rodzaj wydarzenia Przedstawienie

O spektaklu

Przedstawienie interaktywne na podstawie baśni Gustawa Morcinka pt. „O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców”. Spektakl opowiada o losach sieroty Zuzanki o wielkim sercu, której życie uzależnione jest od chytrego gazdy Kurzejki. Pewnego razu spotyka ona Króla Utopców i od tego czasu zmienia się całe jej życie… Aktorzy wcielają się w rolę wesołych Utopców, które wciągają dzieci w świat baśni.

Podczas codziennej przechadzki znajdują one zbiór baśni śląskich Gustawa Morcinka i postanawiają urządzić sobie zabawę w teatr. Utopce odgrywają scenki z baśni tworząc jednocześnie teatr w teatrze. Podczas działań scenicznych dzieci zostaną wciągnięte w akcję wydarzeń. Spektakl grany jest w gwarze śląskiej oraz w języku polskim. 

Dodatkowe przedstawienie

Spektakl zostanie powtórzony dla dziecięcych pacjentów Szpitala Powiatowego w Żywcu tego samego dnia w godzinach popołudniowych


Ostatnia aktualizacja: 2015-02-06 10:28:40

Udostępnij
Dodaj komentarz