prowincja
stowarzyszenie kulturalne

Żywieckie Suwakowanie 2014

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się Żywieckie Suwakowanie, czyli dziewiąte puzonowe spotkania w Żywcu. W dniach 21.07 – 27.07.2014 puzoniści i tubiści z całego świata będą mieli okazję szlifować swój warsztat pod okiem mistrzów.

Dane wydarzenia
Miejsce Żywiec
Początek 2014-07-21
Koniec 2014-07-27
Rodzaj wydarzenia Warsztaty

Swoją wiedzą dzielić się będą międzynarodowe sławy: Dante Luciani (University of Miami, USA), Paweł Golec (Golec uORKIESTRA), Maciej Pietraszko (New York City Opera, Manhattan Slide Project), Peter Malton (Goeteborg, Szwecja), Krzysztof Kott (Filharmonia Narodowa). Wśród zaproszonych gości znaleźli się także prof. Jan Górny (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Akademia Muzyczna w Katowicach), Mariusz Płonka (Orkiestra Dęta Wilamowice) oraz zespół TROMBONISSIMO z Francji.

Oprócz warsztatów i lekcji dla puzonistów, w programie festiwalu przewidziano liczne koncerty, m. in. Wieczór Jazzowy Dante Lucianiego, Koncert Młodych Talentów, a także Koncert Galowy Orkiestry Festiwalowej, który po raz kolejny odbędzie się w Amfiteatrze pod Grojcem, w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Żywieckie Suwakowanie organizowane jest od 2006 roku przez Annę i Macieja Pietraszko przy współpracy z Krakowską Fundacją Sztuki. To połączenie wakacyjnego odpoczynku z muzyką i przyjemnością gry na puzonie, jak również okazja do wymienienia doświadczeń oraz przybliżenia publiczności wszechstronnego i pełnego możliwości instrumentu jakim jest puzon. W ciągu ośmiu edycji na Festiwalu zagrało blisko 900 muzyków z całego świata, m. in. z Polski, USA, Szwecji, Hong-Kongu, Czech czy Słowenii. Festiwal od samego początku cieszy się dużą popularnością zarówno wśród muzyków jak i mieszkańców Żywca. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Żywca, pan Antoni Szlagor. 

 

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej Żywieckiego Suwakowania (http://www.zywieckiesuwakowanie.com/) oraz profilu na Facebook’u (facebook.com/zywieckie.suwakowanie).

Pobierz szczegółowy plan imprezy

Plakat imprezy

Ostatnia aktualizacja: 2014-07-15 12:43:00

Udostępnij
Dodaj komentarz